Pierre Pirson


Malarstwo Pierra Pirsona wypełnia subiektywizm, indywidualizm i niepowtarzalność. To niewątpliwie wielka rzadkość w aktualnym świecie artystycznym. Ze swoich trzech malarskich fundamentów, jakimi są forma, światło i kolor, wydobywa z wielką swobodą ekstrakt wielkich emocji i wzruszeń.

Pierre Pirson urodził się w roku 1957, w walońskim Liege, mieście, które zasłynęło w historii malarstwa z wielu znanych nazwisk. W wieku dwudziestu lat przeprowadza się i zamieszkuje we Flandrii. To pierwsze oderwanie od korzeni, pierwszy etap na drodze do wolności, uwieńczony w 2003 roku podróżą dookoła świata, konfrontacją kultur pięciu kontynentów : Europy, Afryki, Azji, Ameryki Północnej, Australii oraz Nowej Zelandii i Polinezji (Markizy), gdzie podążał śladami Jacques`a Brel`a....
wiele przystanków w dążeniu do niepowtarzalności, różnorodności, które przenikają jego dzieła.

Artysta dostarcza nam obraz tego świata, który wydaje się tajemniczy, magiczny , przepełniony przede wszystkim miłością i dużą ilością pozytywnej energii. Moc a jednocześnie spokój, które emanują z jego obrazów są odzwierciedleniem tego, czego oczekuje się od wspołczesnego artysty-malarza, odpowiedzią poprzez sztukę na prawdziwe potrzeby naszego aktualnego świata, świata zmian, transformacji, poszukującego równowagi, pokoju, spokoju, wolności, odnalezienia się w obecnej rzeczywistości. Dzięki abstrakcji, każdy obraz Pierra Pirsona, kreuje ścisłe powiązanie właśnie między rzeczywistością, odczuciami artysty i emocjami widza.

Pierre Pirson swoimi, pełnymi emocji dziełami, otwiera pozamykane coraz częściej, okna piękności świata, nieujawnionego wnętrza każdego z nas. Jest realizatorem marzeń człowieka, człowieka pełnego refleksji i bytu.


Copyright © Pierre Pirson
Toute reproduction des oeuvres est interdite sans accord écrit de l'auteur.